Canon EOS 800D - telo

1895C001AA

Nový produkt

Snímač CMOS s duálnymi pixelmi, obrazovým procesorom DIGIC 7, presným AF sledovaním alebo skvelými video zábery vo Full HD. Fotoaparát umožňuje súvislé fotografovanie rýchlosťou 6 snímok za sek. Fotoaparát je vybavený zrkadlovým hľadáčikom a dotykovým otočným 3 "displejom TFT Clear View II s možnosťou natočenia až o 170 °. Prenos Wi-Fi alebo Bluetooth a NFC. Vstavaný blesk.

Viac detailov

776,40 € s DPH

Detaily

Digitálna zrkadlovka Canon EOS 800D má od výroby slušne našliapnuté a hoci patrí do kategórie amatérskej, ponúka funkcie, ktoré sú vlastné pokročilejším modelom. Ako prvý vo svojej triede je Canon EOS 800D vybavený optickým hľadáčikom s 45 krížovými bodmi pre presnejšie AF zaostrenie a v režime živého náhľadu využíva systém Dual Pixel CMOS, ktorý poskytuje najrýchlejší AF zaostrenie v rýchlosti 0,03 sekundy. O pohotové spracovanie dát sa postará procesor Canon DIGIC 7 a rýchlejšie je aj sériové snímanie - 6 snímok za sekundu. Kreatívne filtre umožňujú užívateľské prispôsobenie vzhľadu statických fotografií aj videí. Vedľa Wi-Fi a NFC je bezdrôtová konektivita rozšírená o Bluetooth. Tieto technické vychytávky dovoľujú zachytiť všetko v tú pravú chvíľu.

 

-         zrkadlovka so zaostrovaním Dual Pixel CMOS a fázovou detekciou

-         45 krížových bodov AF pre zaostrovanie cez optický hľadáčik

-         24,2 Mpx snímač CMOS

-         obrazový procesor DIGIC7

-         dotykový 3,0 "LCD displej s variabilným uhlom natočenia a s rozlíšením 1 040k bodov

-         videozáznam v Full-HD kvalite s možnosťou ručného nastavenia a priebežného AF

-         6 snímkov/s pri kontinuálnom snímaní

-         citlivosť 100-12 800 ISO (H: 25 600 ISO)

-         vstavané bezdrôtové ovládanie bleskov

-         bezdrôtová konektivita Wi-Fi, NFC a technológia Bluetooth

-         pokročilé funkcie: HDR Film a Time-Lapse Movie

 

Rýchlosť, ktorá prekvapí

Digitálna zrkadlovka Canon EOS 800D zdieľa s ikonickou zrkadlovkou EOS 80D identickú technológiu snímača, vďaka ktorej sa môže pochváliť najrýchlejším automatickým zaostrovaním v režime živého náhľadu na svete - stačia mu tri stotiny sekundy. Ak radšej uprednostníte pohľad skrz optický hľadáčik, potom máte na výber z 45 krížových bodov. To dovoľuje, spolu s režimom sekvenčného snímania o rýchlosti 6 snímok za sekundu, získať sériu perfektne ostrých snímok objektu fotografovaného v pohybe. Zrkadlovka si tiež dobre poradí s fotografovaním pri zlých svetelných podmienkach, napríklad počas východu alebo západu slnka. Maximálna úroveň ISO 25 600, je možné rozšíriť až na 51 200.

 

Expozičné režimy a ovládanie

Elektronicky riadená lamelová uzávierka sa pohybuje v horizontálnej polohe a poskytuje expozičné časy v rozmedzí 30 - 1/4 000 sek. (Synchro čas blesku je 1/250 sec.). Pri sekvenčnom snímaní je možné zaznamenať až 6 snímky za sekundu.

Otočný 3,0 "dotykový displej s mimoriadne vysokým rozlíšením (1 040 000 bodov) zodpovedá svojim pomerom strán (3: 2) snímačmi a zobrazuje 100% obrazu. Funkcia Quick Control poskytuje ľahký prístup k bežne používaným funkciám a umožňuje rýchle nastavenie fotoaparátu pre dokonalé zábery. v optickom hľadáčiku (pentagonálny hranol) je možné vidieť okrem obrazu aj stavový riadok informujúceho fotografa napríklad o expozičným čase, pracovné clone, vybranom ostřícím bode, ale aj citlivosti v ISO, kompenzácia expozície, vyváženie bielej a stavu SD karty. Fotoaparát je kompatibilný s EF i EF-s objektívy a blesky Canon Speedlite radu EX - podpora E-TTL II.

 

Ďalšie funkcie

Canon EOS 800D je určený pre nadšených video-fotografov, ktorí chcú preskúmavať svoje možnosti ako na poli fotografickom, tak i filmovom. Zrkadlovka je na to dobrým nástrojom a vďaka širokej škále praktických režimov môžu natáčať filmy vo Full HD kvalite s pôsobivými detailmi. Nechýba ani technológia automatického zaostrovania s duálnymi pixely senzora CMOS, ktorá si skvele poradí so sledovaním objektov v pohybe a ponúka plynulé zaostrovanie pre profesionálnu kvalitu výstupov.

Pri zázname je možné plné manuálne nastavenie expozičných hodnôt a pohotového AF zaostrovanie, to dovoľuje využiť plný potenciál fotoaparátu, obzvlášť potom rýchle akcie môžete snímať vysokou rýchlosťou 50/60 sním. / S, a to v rozlíšení 720pix. Fotoaparát je vybavený funkciu Movie Crop, ktorá vo VGA kvalite záznamu ponúka až 10 násobné priblíženie (pri tejto funkcii je využitá iba centrálna časť snímača). Okrem kvalitného obrazu videa získate, vďaka možnosti pripojenia externého mikrofónu (3,5 mm stereo jack), aj čistý a jasný zvuk.

 

Základné parametre

Bajonet: Canon EF, Canon EF-S

Farba: čierna

Balenie: Telo

Vstavaný blesk: Áno

Záznamové médium: SD, SDHC, SDXC

Počet ostriacich bodov: 45

 

Obrazový snímač

Typ snímača: CMOS

Formát snímača: APS-C

Efektívne rozlíšenie snímača [Mpx]: 24,2

Šírka snímača [mm]: 22,3

Výška snímača [mm]: 14,9

Optická stabilizácia snímača: Áno

 

Fotografovanie

Max. veľkosť snímky [pixely]: 6000 x 4000

Formáty súborov: JPEG, MOV, RAW

Max. citlivosť [ISO]: 25 600

Max. snímacia frekvencia [sn./s]: 6

Pokrytie hľadáčika [%]: 100

Najkratší čas uzávierky: 1/4000

Synchronizácia blesku X-Sync [s]: 1/250

 

Videosekvencie

Formát videosúborov: MP4

Max. rozlíšenie videa [pixely]: 1920 x 1080 (50p)

Kompresia videa: H.264

Formát záznamu zvuku: Lineárne PCM

 

LCD displej

Uhlopriečka displeja [palce]: 3

Rozlíšenie displeja [pixel]: 1 040 000

Výklopný displej: Áno

Dotykový displej: Áno

Živý náhľad: Áno

 

Rozhranie

Rozhranie: mini HDMi, USB 2.0, vstup pre mikrofón, vstup pre slúchadlá

 

Napájanie

Typ batérií: Li-ion

Kapacita batérie [mAh]: 1 040

 

Fyzické parametre

Rozmery [š x v x h mm]: 131,0 x 99,9 x 76,2

Hmotnost [g]: 532

 

Obsah balenia

Telo fotoaparátu EOS 800D

Kryt fotoaparátu R-F-3

Široký remeň EW-100DBV

Objektív: -

Batéria LP-E17

Nabíjačka batérií LC-E17E

Napájací kábel (so zástrčkou typu E) 1 m

Prepojovací kábel IFC-400PCU (pre pripojenie cez rozhranie USB)

2 ďalších produktov v rovnakej kategórii: